Formalizada Servicios

2025/4351 Serveis de correcció per a la Diputació de Girona

Expediente: 2025/4351

Els Serveis Lingüístics, d’acord amb l’article 1.5 del Reglament d’ús de la llengua catalana de la Diputació de Girona, han de vetllar per la correcció de les comunicacions escrites i per la unitat de criteri en els usos lingüístics de la Diputació de Girona i dels organismes que en depenen. Per això, i tenint en compte el volum de sol·licituds que registra el servei (3.839.990 unitats l’any 2024), resulta necessari concertar serveis de suport mitjançant professionals externs. La prestació de serveis de correcció a la Diputació de Girona s’ha dividit en tres lots: lot a) correcció de textos de diferents àmbits d’especialitat (textos administratius i jurídics, periodístics, científics, etc.); lot b) correcció dels textos de les col·leccions «Quaderns de la Revista de Girona» i «Història de les Comarques Gironines», i de qualsevol altra col·lecció o producció editorial que hagi aprovat la Diputació; lot c) correcció de publicacions de la Diputació de Girona (Revista de Girona, revista Milfulls...), i de qualsevol altra col·lecció o producció editorial que hagi aprovat la Diputació.

353.071
Presupuesto base
86.800
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Girona, Girona (Cataluña)
Publicación
21 ene 2026, 05:26

Organismo contratante

Diputació de Girona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 21 ene 2026
Anuncio de Pliegos 21 ene 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 24 nov 2025
Anuncio de Formalización 21 ene 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:09

Más licitaciones de Diputació de Girona

Abierta 2026/8156

2026/8156 Servei de musicoteràpia del projecte Vibrem

115.600 €

Abierta 2026/8156

L’objecte del contracte és el servei de sessions de musicoteràpia (Projecte Vibrem) destinat a pacients adults i pediàtrics en situació de cures pal·liatives, cronicitat complexa o hospitalització de llarga durada que, de manera temporal o permanent, estan privats del dret d’accés universal a la cultura. L’objecte comprèn sessions de musicoteràpia d’una hora cadascuna, que poden ser individuals o grupals, a domicili o en espais sociosanitaris, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques. Aquest contracte s’emmarca en la col·laboració existent entre la Diputació de Girona i l’Hospital Universitari de Girona Dr. Josep Trueta, integrat a l’Institut Català de la Salut (ICS) (en endavant Hospital), formalitzada mitjançant un Protocol d’intencions aprovat per la Junta de Govern de la Diputació de Girona, que preveu, entre altres mecanismes de seguiment, la creació d’una comissió mixta integrada per representants d’ambdues institucions. L’execució de l’objecte d’aquest contracte comporta, per part del contractista, l’accés i el tractament de dades de caràcter personal de les persones beneficiàries del servei. En aquest marc, el contractista accedirà a dades de les quals és responsable l’Hospital, d’acord amb els acords i protocols establerts entre la Diputació de Girona i l’Hospital. El contractista haurà de seguir estrictament les instruccions de l’Hospital en relació amb el tractament de les dades personals, l’aplicació de les mesures de seguretat corresponents, l’atenció als drets de les persones interessades, el deure de confidencialitat i la resta d’obligacions derivades de la normativa vigent en matèria de protecció de dades. Amb caràcter previ a l’inici de la prestació, l’adjudicatari haurà de subscriure amb l’Hospital el corresponent contracte d’encàrrec del tractament, que serà redactat pels serveis jurídics de l’Hospital.

28.900 €

Abierta 2026/7946

2026/7946 Servei d’actualització i de suport tecnològic a la plataforma de participació ciutadana Decidim de la Diputació de Girona

18.816 €

Abierta 2026/7731

2026/7731 Contracte del subministrament d’ordinadors portàtils, dockstations, motxilles, ratolins, teclats, auriculars i pantalles per a la Diputació de Girona

58.866 €

Abierta 2026/8297

2026/8297 Servei de neteja de les seus de les brigades de Xarxa Viària i Monuments (2 lots)

110.603 €

En la misma provincia (Girona)