Formalizada Servicios

2025/2395 Contracte de servei de diagnosi de les zones humides en els espais de bany dels municipis que ja disposen de plans d’usos incloses en el Projecte Riunatur, finançat pel Pla de Recuperació, Transformació i Resiliència per la UE NextGen EU

Expediente: 2025/2395

L'objecte del contracte és el servei de diagnosi de les zones humides en els 17 municipis que participen en el projecte “Riunatur: desconcentració i dinamització turística sostenible a espais de bany interiors de les comarques de Girona”, i els quals disposen de Plans de gestió de l’ús públic, d’acord amb el Plec de prescripcions tècniques (PPT). \nLes actuacions que caldrà realitzar son les següents: \n1. Un inventari de zones humides del municipi: Per determinar el seu estat de conservació i grau de vulnerabilitat.\n2. Caracterització de les zones humides: Per avaluar l’estat ecològic en el que es troben les zones humides.\n3. Assessorament als propietaris: La major part de les finques del territori són privades, i per això, com a mesura transversal al projecte es planteja un assessorament a propietaris i gestors, en benefici de la conservació, a la vegada que es compatibilitza amb el seu aprofitament.\n

61.734
Presupuesto base
36.314
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Girona, Girona (Cataluña)
Publicación
8 jul 2025, 17:30

Organismo contratante

Diputació de Girona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 8 jul 2025
Anuncio de Pliegos 8 jul 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 7 jul 2025
Anuncio de Formalización 8 jul 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:12

Más licitaciones de Diputació de Girona

Abierta 2026/8618

L’objecte d’aquest contracte és la prestació dels serveis d’assessorament, assistència tècnica i formació en matèria de gestió patrimonial pública local, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques.

55.000 €

Abierta 2026/8156

2026/8156 Servei de musicoteràpia del projecte Vibrem

115.600 €

Abierta 2026/8156

L’objecte del contracte és el servei de sessions de musicoteràpia (Projecte Vibrem) destinat a pacients adults i pediàtrics en situació de cures pal·liatives, cronicitat complexa o hospitalització de llarga durada que, de manera temporal o permanent, estan privats del dret d’accés universal a la cultura. L’objecte comprèn sessions de musicoteràpia d’una hora cadascuna, que poden ser individuals o grupals, a domicili o en espais sociosanitaris, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques. Aquest contracte s’emmarca en la col·laboració existent entre la Diputació de Girona i l’Hospital Universitari de Girona Dr. Josep Trueta, integrat a l’Institut Català de la Salut (ICS) (en endavant Hospital), formalitzada mitjançant un Protocol d’intencions aprovat per la Junta de Govern de la Diputació de Girona, que preveu, entre altres mecanismes de seguiment, la creació d’una comissió mixta integrada per representants d’ambdues institucions. L’execució de l’objecte d’aquest contracte comporta, per part del contractista, l’accés i el tractament de dades de caràcter personal de les persones beneficiàries del servei. En aquest marc, el contractista accedirà a dades de les quals és responsable l’Hospital, d’acord amb els acords i protocols establerts entre la Diputació de Girona i l’Hospital. El contractista haurà de seguir estrictament les instruccions de l’Hospital en relació amb el tractament de les dades personals, l’aplicació de les mesures de seguretat corresponents, l’atenció als drets de les persones interessades, el deure de confidencialitat i la resta d’obligacions derivades de la normativa vigent en matèria de protecció de dades. Amb caràcter previ a l’inici de la prestació, l’adjudicatari haurà de subscriure amb l’Hospital el corresponent contracte d’encàrrec del tractament, que serà redactat pels serveis jurídics de l’Hospital.

28.900 €

Abierta 2026/7946

2026/7946 Servei d’actualització i de suport tecnològic a la plataforma de participació ciutadana Decidim de la Diputació de Girona

18.816 €

Abierta 2026/7731

2026/7731 Contracte del subministrament d’ordinadors portàtils, dockstations, motxilles, ratolins, teclats, auriculars i pantalles per a la Diputació de Girona

58.866 €

En la misma provincia (Girona)