Abierta 14 sep 2026 (12d 7h) Obras

1. Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres corresponents al Projecte per a la renovació del sistema de control als CCMs de l’EDAR de Tàrrega, aprovat definitivament per la Junta de Govern Local, d’acord amb les determinacions, prescripcions, plànols, pressupost i resta de documents que integren el projecte. 2. L’actuació comprèn, entre d’altres: • la substitució del sistema de control existent; • la renovació dels autòmats programables (PLC); • la implantació d’una arquitectura redundant d’alta disponibilitat; • la renovació de la xarxa de comunicacions mitjançant fibra òptica; • la implantació del sistema de supervisió, control i gestió; • l’actualització del sistema de control de l’EBAR de Tàrrega; • la implantació de sistemes de comunicació redundants i segurs; • la integració de les instal·lacions existents amb el nou sistema; • la posada en servei, proves, parametrizació i legalització de les instal·lacions; • la formació del personal municipal quan sigui procedent; • el lliurament de la documentació final prevista en el projecte. 3. L’objecte contractual es correspon íntegrament amb el definit en el projecte aprovat.

Expediente: 001/2026/7506/I261

Contrato de obras publicado por Ajuntament de Tàrrega en Lleida. Duración del contrato: 5 meses. Categoría CPV 45252130. Plazo de presentación de ofertas hasta el 14 sep 2026.

257.617
Presupuesto base
257.617
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45252130
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
1 sep 2026, 08:04
Fecha límite
14 sep 2026, 14:00 (12d 7h)
Duración
5 meses

Organismo contratante

Ajuntament de Tàrrega

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 1 sep 2026
Anuncio de Pliegos 1 sep 2026
Fin Plazo Presentación 14 sep 2026
Finaliza en 12 días
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 2 sep 2026, 04:23

Mismo sector y zona (45 en Lleida)

Abierta 171/2026

Execució material de les obres previstes al projecte de Rehabilitació i restauració de l'església de sant Joan Baptista 1a etapa separata de la 2a fasede restauració de les façanes laterals i de l'absis, actuacions a les cobertes i façanes de les capelles laterals i a la coberta de la rectoria amb actuacions estructurals.

181.587 €

Abierta 258/2026

Adequació de la planta potabilitzadora i del dipòsit d'aigua potable del municipi de Massalcoreig

44.862 €

Abierta 2237/2026

Obres de manteniment i millora del carrer Canonges. La idea és millorar tant l’enllumenat com l’ornat dels porxos existents, per la qual cosa es proposa la renovació de totes les lluminàries, del sistema de megafonia i el repàs i pintat dels porxos.

168.628 €

Abierta 2294/2026

L’objecte del contracte és l’arranjament generalitzat, degut al desgast i deteriorament, del carrer de la Bola de Castellciutat. Aprofitant aquesta actuació, es vol millorar l’accessibilitat d’aquesta zona de Castellciutat.

163.429 €

Abierta 2025/262

Arranjament i pavimentació del carrer Sant Martí de Gessa, al municipi de Naut Aran,

173.329 €

Abierta 94/2026 (b)

És objecte d’aquest contracte l’execució de les obres de millora, condicionament i pavimentació de l’accés al Refugi de l’Arp, situat al Pla de l’Arp, entre la torre de telecomunicacions i el refugi de l’Arp, dins del terme municipal de La Vansa i Fórnols (comarca de l’Alt Urgell, Lleida). L’actuació abasta una superfície total de pavimentació de 1.840 m², corresponents a 1.640 m² de camí d’accés (4,00 m d’amplada) i 200 m² d’aparcament del refugi, amb una llargada total de 410 m. Les referències cadastrals de les parcel·les afectades són: Pol. 8, Parc. 9011 (25302A008090110000QU) i Pol. 8, Parc. 382 (25302A008003820000QP).

85.000 €

Abierta 112/2026

Descripció de la prestació: Execució de les obres de rehabilitació interior de la planta tercera del Centre Cívic de la Granadella per a la seva adequació com a Centre d’Empreses Innovadores (CEI), d’acord amb les actuacions, característiques tècniques i condicions establertes en el projecte tècnic aprovat.

345.269 €

Abierta 134/2026

Execució de les obres necessàries per a l’adequació de la planta tercera i l’altell del Centre Cívic de la Granadella com a Centre d’Empreses Innovadores (CEI), mitjançant l’execució de les instal·lacions previstes en el projecte tècnic aprovat, incloent les instal·lacions de sanejament, fontaneria, electricitat i il·luminació, climatització i ventilació, protecció contra incendis, telecomunicacions i seguretat, així com les actuacions auxiliars necessàries per a la seva completa execució, posada en funcionament i legalització.

209.411 €

Abierta X2026000490

L’objecte del contracte és executar l’obra d’actuacions al nucli antic d’Aitona per millora de l’aparcament del carrer Quixeret, número 18 i substitució parcial de la xarxa de sanejament i d’aigua potable al carrer Dr. Pere Piñol.

160.646 €

Abierta 59/2026

Obres de millora de les infraestructures viàries d'accés als nuclis de població del municipi de Sant Esteve de la Sarga

134.246 €

Más licitaciones de Ajuntament de Tàrrega

Abierta 001/2026/7202/I266

L’objecte del present contracte és el subministrament i instal·lació de la climatització de la Biblioteca Pública de Tàrrega, mitjançant la substitució dels equips existents per nous sistemes d’alta eficiència energètica, concretament el subministrament de 6 equips independents segons les disposicions previstes a la pàg. 20 i ss del projecte

209.081 €

Abierta 001/2026/7381/I264

És objecte del present plec la contractació del servei consistent en la redacció del Pla Local d’Habitatge del municipi de Tàrrega, de conformitat amb l’abast definit a la clàusula 4 delPPTP. Amb aquest Pla es pretén recollir la radiografia actual en matèria d’habitatge a Tàrrega i el full de ruta a seguir en els propers 6 anys on es valorin les accions i serveis que s’estan portant a terme actualment i a la vegada ha de permetre planificar i coordinar noves accions per a donar resposta a les necessitats que es detectin en la diagnosi.

30.964 €

Abierta 001/2026/7381/I264

CONTRACTE DE SERVEIS PER LA REDACCIÓ DEL PLA LOCAL D'HABITATGE PER TÀRREGA

48.658 €

Abierta 001/2025/9434/E190

ALIENCACIÓ D'UNA PARCEL.LA PATRIMONIAL D'ÚS INDUSTIRLA SITUADA AL POLÍGON LA CANALETA DE TÀRREGA

Abierta 001/2025/9434/E190

Constitueix l’objecte d’aquest plec establir les condicions administratives i tècniques particulars que han de regir l’alienació onerosa, mitjançant concurs públic, per procediment obert i tramitació ordinària, d’una parcel·la d’ús industrial, de propietat municipal, situada al Polígon Industrial La Canaleta